Shell Helix Ultra 5W-30 1L

Novinka Tip
3 hodnotenia
Značka: Shell
12,90 € / ks 10,75 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.7.2024

Shell Helix Ultra 5W-30 1L

Detailné informácie

Podrobný popis

Shell Helix Ultra 5W-30 1L

Ochrana emisného systému pre zariadenia na úpravu výfukových plynov. Olej s nízkym obsahom sulfátového popolčeka, fosforu a síry (SAPS) pre ochranu systému na úpravu výfukových plynov. Dlhá životnosť zariadenia pre následnú úpravu výfukových plynov. Dlhšia ochrana vďaka zvýšenej odolnosti proti oxidácii. Vysoké množstvo antioxidantov poskytuje vynikajúcu ochranu proti oxidácii. Technológia aktívneho čistenia. Až štyrikrát účinnejší pri odstraňovaní nánosov ako minerálny olej

Pomáha čistiť a chrániť pre maximálny výkon
Moderné automobily majú predĺžené servisné intervaly, čo môže znamenať vyššiu záťaž pre olej i samotný motor a môže viesť až k zníženiu reakčných vlastností a výkonu. Tieto autá sú tiež vybavené citlivým zariadením pre následnú úpravu výfukových plynov. Fosfor a síra sú prvky, ktoré sú súčasťou antioxidantov a prísad na zníženie opotrebovania, ktoré udržujú olej v dobrom stave a chránia motor. Všetky motory spaľujú určité množstvo oleja, čo tieto prvky uvoľňuje a vytvára popolček. SAPS (sulfátový popolček, fosfor a síra) môžu znížiť účinnosť zariadenia pre následnú úpravu výfukových plynov.

Katalyzátory môžu byť zanesené fosforom, a môže sa tak zvýšiť čas potrebný na dosiahnutie prevádzkového stavu (light-off time). Systém zníženia obsahu NOx vo výfukových plynoch odstraňuje oxidy dusíka z výfukových plynov. Síra môže tieto zariadenia zanášať, a znižovať tak ich účinnosť.

Olej s nízkym obsahom popolčeka
Shell Helix Ultra Extra je motorový olej s nízkym obsahom sulfátového popolčeka, fosforu a síry (SAPS), ktorý predlžuje životnosť zariadení na úpravu výfukových plynov. Používa špičkovú čistiacu technológiu Shell, ktorá zvyšuje účinnosť dieselových motorov pre maximálny výkon a ochranu pri zachovaní nižšej spotreby paliva. Olej v čistom motore zaolejuje potrebné miesta rýchlejšie a ľahšie sa dostáva k povrchu. Motor je tak lepšie chránený.

Špičkový čistiaci účinok a šmyková a oxidačná stabilita oleja Shell Helix Ultra Extra umožňujú oleju využívať jeho najlepšie vlastnosti po celú dobu výmenného intervalu.

Shell Helix Ultra Extra je špeciálne navrhnutý pre vysokovýkonné benzínové motory so vstrekovaním paliva vybavené katalyzátorom a odvetraním kľukovej skrine. Olej spĺňa požiadavky výrobcov pre použitie v náročnej prevádzke a obsahuje prípravky pre rôzne pohonné hmoty, motory a rozličné podmienky okolitého prostredia.

Testy olejov Shell Helix
Aby olej čistil a chránil Váš motor, jeho výkonnostné charakteristiky sa musia zachovať až do jeho výmeny alebo servisu vozidla. Keďže niektorí výrobcovia odporúčajú dlhšie servisné intervaly, je schopnosť oleja udržať si dobré vlastnosti ešte dôležitejšia. Olej musí v priebehu svojej prevádzkovej doby rozptýliť neustále rastúce množstvo nečistôt a zabrániť ich usadzovaniu v motore.

Prečo by ste mali používať Shell Helix Ultra Extra:

 • Poskytuje dlhšiu životnosť zariadeniam na úpravu výfukových plynov
 • Je až štyrikrát účinnejší pri odstraňovaní nánosov zo znečistených motorov ako minerálny olej
 • Vysoká koncentrácia antioxidantov poskytuje vynikajúcu ochranu proti oxidácii
 • Vykazuje lepšiu účinnosť paliva a jednoduchší studený štart.
 • Zachováva viskozitné vlastnosti po celú dobu výmenného intervalu oleja
 • Znižuje odparnosť oleja a tým aj jeho spotrebu a nutnosť doplňovania

Odporúča Scuderia Ferrari
Olej Shell Helix je jediný motorový olej odporúčaný tímom Scuderia Ferrari. Motorový olej Shell Helix je nielen vnútri každého automobilu Ferrari Gran Turismo, ktoré opúšťa Maranello, ale aj v každom monoposte stajne Ferrari pri pretekoch formule 1.

Špecifikácie a schválenia
Oleje a mazivá sa líšia kvalitou, preto sú pre popis ich výkonu a použitia stanovené univerzálne výkonové špecifikácie. Požiadavky na kvalitu motorového oleja sa neustále zvyšujú. Motorové oleje Shell Helix tieto požiadavky nielen spĺňajú, ale zvyčajne ich prevyšujú.

Shell Helix Ultra Extra prevyšuje technické špecifikácie:

 • ACEA C2/C3
 • BMW LL-04
 • schválenie MB 229.51
 • VW 504 00/507 00
 • Fiat 9.55535 S1 (spĺňa požiadavky)
 • PSA B71 2290
 • Porsche C30

Dodatočné parametre

Kategória: Oleje a aditíva
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

shell logo