Shell Helix HX5 15W-40 1L

Novinka Tip
1 hodnotenie
Značka: Shell
6 € / ks 5 € bez DPH
Objednané

Shell Helix HX5 15W-40 1L

Detailné informácie

Podrobný popis

Shell Helix HX5 15W-40 1L

API SL/CF ACEA A2/B2
Pomáha chrániť a čistiť, a tým pomáha znížiť hlučnosť motora
Vysokokvalitné základové oleje
Znižujú odparovanie oleja, a tým aj jeho spotrebu.
Dobrá odolnosť voči oxidácii
Odoláva degradácii oleja počas celého intervalu výmeny oleja.
Technológia aktívneho čistenia
Vďaka nepretržitému zabraňovaniu tvorby a usadzovaniu nečistôt lepšia ochrana motora než pri minerálnych olejoch
Čistejšie motory pre menšie vibrácie a hluk
Čistejšie motory pracujú hospodárnejšie a majú hladší a tichší chod. Motorový olej Shell Helix Diesel HX5 využíva technológiu aktívneho čistenia (ACT), ktorá naftovým motorom pomáha pracovať hospodárne a umožňuje plynulejšiu a tichšiu jazdu. Sadze zo spaľovania nafty môžu zvýšiť viskozitu oleja, následkom čoho motor pracuje ťažšie. Shell Helix Diesel HX5 odstraňuje sadze z povrchov a znižuje mieru ďalšieho usadzovania sadzí. Má čistiace vlastnosti a udržiava si tekutosť, vďaka čomu môže motor pracovať hospodárne a hladko. V nezávislých testoch sa preukázalo zníženie vibrácií po výmene oleja za Shell Helix Diesel HX5. V čistom motore sa olej rýchlejšie dostane na miesta, kde je potrebný, zlepšuje sa jeho prístup až k povrchu komponentov motora, takže motor je lepšie chránený. Shell Helix Diesel HX5 si zachováva svoje výhody počas celého intervalu výmeny oleja. Olej Shell Helix Diesel HX5 je špeciálne navrhnutý pre atmosférické motory alebo turbodúchadlom poháňané naftové motory s nepriamym vstrekovaním paliva a odvetraním kľukovej skrine.
Overene pomáha čistiť a chrániť Váš motor
V naftových motoroch sa môžu usadzovať sadze a vytvárať nebezpečné usadeniny, ktoré znižujú výkon motora a znemožňujú oleju chrániť súčasti motora. V testoch nezávislého laboratória sa preukázalo, že motorový olej Shell Helix Diesel HX5 bol schopný odstrániť usadeniny z naftového motora. Motor bol v prevádzke s minerálnym olejom po dobu štandardného výmenného intervalu oleja, pričom sa v ňom vytvorili usadeniny. Olej bol následne vymenený za Shell Helix Diesel HX5 a motor bol znovu uvedený do prevádzky na približne rovnakú dobu. S olejom Shell Helix Diesel HX5 bol dosiahnutý okamžitý čistiaci efekt a napriek tomu, že obsahoval usadeniny z predchádzajúceho oleja. Shell Helix Diesel HX5 dokázal znížiť množstvo usadenín až 5-násobne oproti pôvodnému oleju.
Tichší a hladší chod motora
Čisté motory bežia hladšie. Testy vibrácií motora preukázali, že vibrácie sa znížili až o 6,8 % po výmene pôvodného oleja za Shell Helix Diesel HX5 na rovnako nízku úroveň hladiny. Keď bol olej v motore doplnený olejom Shell Helix Diesel HX5 na maximálnu úroveň, vibrácie sa v porovnaní s bežným olejom na minimálnej úrovni (čo je prípad pred výmenou oleja) znížili až o 7,9 %.
Testy olejov Shell Helix
Aby olej čistil a chránil Váš motor, jeho výkonnostné charakteristiky sa musia zachovať až do doby jeho výmeny. Niektorí výrobcovia odporúčajú dlhšie výmenné intervaly, preto je schopnosť oleja udržať si dobré vlastnosti stále dôležitejšia. Počas svojej životnosti musí byť olej schopný rozptýliť rastúce množstvo nečistôt a zabraňovať ich opätovnému usadzovaniu v motore. Vývojoví pracovníci spoločnosti Shell uskutočňujú výkonové testy, ktorými hodnotia schopnosť olejov Shell Helix odolávať starnutiu a rozptyľovať nečistoty. Testujú aj oleje našich konkurentov, aby bolo možné preukázať výhody používania olejov Shell Helix.
Prečo by ste mali používať Shell Helix Diesel HX5:
Zabezpečuje lepšiu ochranu v porovnaní s bežnými motorovými olejmi, vďaka nepretržitému zabraňovaniu tvorby nebezpečných usadenín na vnútorných povrchoch motora.
Odoláva degradácii oleja počas celého intervalu výmeny oleja.
Má nižšie odparovanie oleja a tým sa znižuje spotreba oleja.
Poskytuje hladšiu a tichšiu jazdu.
Špecifikácie a schválenia
Oleje a mazivá sa líšia kvalitou, preto sú na popis výkonu a oblasti použitia oleja použité univerzálne výkonové špecifikácie. Požiadavky na kvalitu motorového oleja sa neustále zvyšujú. Motorové oleje Shell Helix tieto požiadavky nielen spĺňajú, ale obvykle aj prevyšujú. Motorový olej Shell Helix Diesel HX5 prevyšuje technické špecifikácie: API CF, ACEA A2/B2, v porovnaní s bežným minerálnym olejom (API SG/CD).

Dodatočné parametre

Kategória: Oleje a aditíva
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

shell logo